Já ho mám celej život

Bolek a Vladimír Polívkovi

Bolku, jste jedním z prvních zákazníků Rainbow v Česku. Osobně se znáte se Zdeňkem Říčařem (generální ředitel Rainbow ČR pozn. red.), a tak se k Vám tenkrát Rainbow nejspíš dostalo?

No jasně. To už bude čtvrtstoletí? Zdeněk nám tenkrát udělal ukázkovou prezentaci. Se zanícením. Musel z toho u nás dvě noci přespat.

To předvedení trvalo tři dny?

No jo. Však to trvá, než to celé probereš… A pak, než probereš všechny ostatní věci, to trvá ještě déle. Pamatuju si, jak mi ukazoval tu kalnou vodu. A pak taky ta pěna… U toho jsem dostal nápad – chtěli jsme v Manéži udělat takovej fór. Vzali jsme telefonní budku a tou pěnou ji chtěli naplnit, že tam Pecu jako zmrazíme. Že ho budeme hibernovat. Jenomže jsme to neuměli a Zdeněk byl tenkrát v Americe a nemohl nám to ukázat. Tak z toho sešlo a v Manéži jsem vás neproslavil.

Ale Rainbow Vám i po té době pořád slouží, je to tak?

Sloužilo hlavně na farmě a z celé farmy mi zůstalo akorát Rainbow. Teď máme s Marcelkou domek u lesa. A tam slouží taky. Ono, když se to vezme, tak to je dost velký prostor. A pomáhá nám tam babička – Marcely maminka.

A Vy osobně, držel jste Rainbow někdy v ruce?

Tož teď ho držím, při tom focení… Myslel jsem zapnuté. Co pořád všichni máte? A vůbec, tady juniora se ptej, to je vycházející hvězda – Jitřenka. Já už jsem Večerka. Bohatýho zahraješ, zkušenýho zahraješ, chytrýho taky… ale mladýho nezahraješ.

Vladimíre, vy máte Rainbow relativně krátce…

Já? Já ho mám celej život… Vždyť jsem s ním uklízel odmalička. Ale pravda je, že svoje vlastní mám teď čerstvě. Ono pro mě bylo logický, že až budu mít svoji domácnost, budu mít zase Rainbow. Když jsem od malička nic jinýho neznal.

Chtěl jsem ale, aby nám ho doma taky předvedli, aby Karolínka viděla, co všechno to umí. A musím říct, že i já byl fakt překvapenej. Protože jsem to vnímal tak nějak jako samozřejmost. A pak, když to člověk při ukázce pochopí…

A v čem je Rainbow podle Vás nejsilnější?

Vladimír: Doma hodně využíváme čištění vzduchu. Máme kočku a psa, takže to je vlastně, co se týče špíny, dvojnásobnej průšvih. Podle mě je to hodně o tom, kdo uklízí a čím uklízí. Kája je hodně pečlivá, takže s Rainbow jsou dokonalá dvojka. A nejsilnější? Myslím na postele…

Bolek: Protože roztoči jsou pěkné kurvy.

Takhle to tam mám napsat?

Vladimír: Já už si teď představuju ten titulek článku. „Bolek Polívka: Roztoči jsou…..“

Bolek: Já mám pro strach uděláno i naděláno. My jsme spolu s Vladimírem nedávno hráli ve filmu. On hrál sviňu a já poctivého úředníka. Jsem ho pak dopadl…

Ještě musí kluk získat nějaké ty zkušenosti.

Co nějaký vzkaz pro naše čtenáře na závěr?

Bolek: Ať se Rainbow daří!

Vladimír: Ať se mu v Česku daří ještě alespoň tak dlouho, jak dlouho já žiju.