Gabriela Farnbauerová Partyšová

„Když Rainbow jednou vyzkoušíte, tak už nechcete uklízet jinak.“

foto-qak-cz_9089Není tomu tak dávno, co putovalo do domácnosti  moderátorky a zpěvačky Gábiny  Partyšové nové Rainbow. Tedy vlastně  do domácnosti jejích rodičů, jak jsem se  později dozvěděl. Gábina mi společně  s maminkou Janou vyprávěly, jak a proč se  k nim domů Rainbow před lety dostalo. 

Gábino, teď máte nový model, ale Rainbow  už nějaký čas používáte. Je to tak? 

Ano, 6 nebo 7 let. Ale o Rainbow jsme  slyšeli už daleko dřív a pořád jsme o něm  tak nějak přemýšleli. Myslím si, že se  člověk odhodlá a něco takového si pořídí,  když má nějaké pozitivní doporučení z jiné  domácnosti. Od sestry, od kamarádky, od  známých… a právě tak nějak to bylo u nás.

A kdo to byl ve vašem případě? Sestra,  kamarádka? 

Kamarádka. Poslala k nám tenkrát obchodního  zástupce, byl myslím někde z Budějovic  (Libor Nygrýn pozn. red.). Rainbow  nám předvedl a jestli si správně vzpomínám,  rodiče si ho tady rovnou nechali.

Teď nerozumím. Rainbow máte vy anebo  vaši rodiče? 

Ono je to takhle. V té tobě jsem měla  byt v Praze a spoustu času jsme trávili  tady u rodičů a Rainbow jsme pořád tak  nějak převáželi. Teď jsem se čerstvě vdala  a máme tady kousek svůj dům, takže jsme  to potřebovali nějak vyřešit. Proto jsme si  pořídili ještě jedno a s maminkou jsme se  podělily. Ona má to nové a já používám to  původní.

Koukám, že maminka se nám támhle schovává,  pojďte si k nám sednout. 

Jana: Já se nechci fotit. Ale napište,  že jsem hrozně ráda, že tenkrát dcerka  Rainbow pořídila. Vždycky jsem si myslela,  že tady máme čisto, ale když uklízím  s Rainbow, tak si pokaždé říkám, tohle  jsem nikdy s vysavačem nevysála.

A už jste to nové Rainbow stihly vyzkoušet? 

Gábina: Jo jo. Řeknu vám, je to teda  pomocník do domácnosti, až takovej  závislostní. Když to člověk jednou vyzkouší,  tak už pak nechce uklízet jinak. S jinými  vysavači už vám to přijde až takový  zbytečný. Doma máte věci, které si najdou  ve vašem životě svoje místo. Třeba jako  naše sekačka na zahradě. Sama nám seká  trávu, ve větru, dešti, ve dne, v noci – jezdí  jako šílená a my o ní vůbec nevíme. Stejně  tak je Rainbow nepostradatelné.

Jana: Mě ještě nadchlo, že s tím novým  klepačem můžu uklízet hladké plochy.

Gábina: Protože dnes hodně často bývají  v domácnostech hladké plochy. Koberec  se dává spíš jen do „spacích“ místností.

Jano, tady ale uklízíte hlavně vy, je to tak? 

Jana: To ano, Gábina má hodně práce. Ještě  bych chtěla říct, že jsem hrozně spokojená  s vašimi obchodními zástupci. Teď k nám  jezdí Bilunovi a kdykoli něco potřebuju, tak  hned přijedou, hned mi pomůžou. Jsou  moc fajn a vždycky, když jsou tady, tak mi  říkají „co vy tady ještě chcete uklízet?“.

foto-qak-cz_9112To je pravda, je to tady jako ze škatulky. 

Jana: Popravdě mi chvilku trvalo, než jsem  se s Rainbow pořádně sžila a naučila se  s ním pracovat. Máme tady zabudovaný  i centrální vysavač, který je na první pohled  jednodušší pro používání. Ale rozdíl ve  výsledku úklidu je jednoznačný.

Gábina: Já měla doma ještě takovýho toho  robotka vysavač, co si sám jezdí. Myslela  jsem, že bude jako ta sekačka…

Vy jste si to uklízení chtěly moc ulehčit… 

Gábina: No, to jo (smích), ale to bylo úplně  k ničemu. Dali jsme ho tenkrát jako protihodnotu za elektrický kartáč.

Jana: Teď jsme si koupili ještě tepovač na  koberce a konečně i takový ten nástavec  na vytírání dlažby (RainJet pozn. red.).  A s tím jsem teda spokojená moc.

A závěrem, jakou z funkcí byste ostatním  doporučily? 

Jana: Tak nějak celkově, používám ho na  všechno. Na matrace v posteli je to úžasná  věc. Dávám i peřiny vyvakuovat do pytle  a přidám vždycky trochu eukalyptu. To se  spí úplně jinak. A Rainbow používám jako  čističku vzduchu.

Gábina: Když jsou děti, Kristiánek byl  tenkrát malinkej – teď mu bude devět, tak  pořád někde lezl. Byl v přímým kontaktu  s tím prachem. To pro mě taky hrálo velkou  roli. Když máte doma malý miminko,  tak pro něj samozřejmě chcete to nejlepší.