Felix Slováček

slovacek_titul_uprav„Ta dokonalost mě prostě baví.“

Během lednového galavečera Rainbow nás v Pražské křižovatce navštívil vzácný host. Dlouholetý  majitel a příznivec Rainbow – pan Felix Slováček. Když někdo dělá svou práci rád a dělá ji dlouho, většinou  ji dělá fakt dobře. A takovým člověkem je pro mne pan Slováček. Už po prvních tónech z jeho  soprán saxofonu bylo všem jasné, že nás čeká výjimečný zážitek. Slovo dalo slovo a dohodli jsme se  na rozhovoru pro toto vydání Rainbow Aktualit. Felixe Slováčka jsem navštívil v pracovně jeho velkého  domu. Všude na stěnách visí zlaté desky, ocenění a působivé plakáty. A proti mně usměvavý pán. 

Pane Slováčku, vždycky o Rainbow mluvíte  s nadšením. Jak dlouho ho vlastně máte? 

A víte, že zrovna nedávno jsem dělal pořádek  a měl jsem v ruce smlouvu na ten úplně první  stroj? Byla z roku 1994. V té době pro nás dělal  Láďa Chvalkovský, muzikant. A taky se věnoval  Rainbow. Tak ten s tím tenkrát přišel, aby mi to  ukázal. Předvedl mi ho, mě se to líbilo, tak jsem  ho koupil.

Předtím jste Rainbow neznal? 

Ne, vůbec. Ale samozřejmě taková ta myšlenka,  že mokrý prach nelétá, což je tuším váš slogan,  tak to už mi bylo dávno známé. A když jsem při  předvedení viděl, jak Rainbow funguje, tak mě to  uchvátilo. Speciálně v tomhle velkým baráku.

Na začátku jste mluvil o úplně prvním Rainbow.  Později jste si tedy kupoval ještě novější typ, je  to tak? 

Ano. I když, vlastně to bylo trochu jinak. My jsme  ty staré měli dokonce dva. Jeden jsem odvezl  na chalupu a na tom druhém jsem doma něco  rozbil. Tak tady byl technik a mezi řečí se zmínil,  že máte novější model. A protože už jsem  věděl, o čem Rainbow je, tak jsme ten domácí  tenkrát vyměnili. Ten novější byl zajímavý, to  v každém případě. Ale rozhodně nejzajímavější  je teď ten nejnovější, protože má zase úplně jiné  parametry. Musím říct, že když si tady Rainbow  zapneme, aby pořád čistilo vzduch, umožní mi  tím skvěle relaxovat. To jsem vždycky překvapený,  kolik toho prachu v té vodě pak je, protože  při mé profesi dokážu ocenit čistý vzduch. Nebo  když po vysávání vylívám vodu a vidím tam ty  chuchvalce…

A na další úklid zase jen nalejete čistou. 

Máte pravdu. Předtím jsem měl na chalupě  dost drahý vysavač. A pak už do něj bylo velmi  problematické sehnat sáček, protože už se ten  model nedělal. A fakticky mi to dalo dost práce,  než jsem ten sáček sehnal. A musím říct, že to  mě dost naštvalo. A to, že Rainbow už dál nic  nepotřebuje, je velká výhoda. Bez vody se nedá  žít, takže až nebude voda, tak už nebudeme  potřebovat uklízet.

S Rainbow uklízíte Vy? 

Uklízím občas já, i když tady máme paní na úklid.  Ale takové věci, jako je třeba praní koberce, toho  se účastním sám. Užívám si ten pohled, jak se  na koberci znovu obnovují a oživují barvy. Jak  všechna špína z koberce uniká. Ta dokonalost  mě prostě baví. A proto si to nenechám ujít. Je  vidět odvedená práce.